Tablet Sevkiyatları 2024 İlk Çeyrekte Sadece Yüzde 1 Oranında Büyüdü

Canalys, tablet sevkiyatlarının 2024 yılı ilk çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 1 arttığını açıkladı. Sevkiyatların yıllık bazda art arda dört çeyrekte yaşanan düşüşlerin ardından 33,7 milyon adede ulaştığı da bilgiler arasında.

Canalys Araştırma Müdürü Himani Mukka araştırma sonuçlarını şöyle yorumluyor: “Tablet sektörü 2024’e olumlu bir başlangıç ​​yaptı ve zorlu bir 2023’ün ardından yılın geri kalanı daha fazla rahatlama getirecek. Tüketicilerin tabletlere yönelik uzun süredir temkinli harcama yapmasına rağmen satıcılar iddialı kalmayı sürdürdü. Pazara yeni girenler bu kategoriye yatırım yapmaya devam ederken, geleneksel ağır sıkletler müşterileri heyecanlandırmak ve yeni kullanım senaryolarını teşvik etmek için yenilikler sunuyor.”

Canalys, göz yormayan 3B içerik görüntülemeyi destekleyen daha fazla katlanabilir tasarım ve tablet göreceğimizi ve bunun da bu cihazların tüketiciler arasında daha popüler olmasına yardımcı olabileceğini söylüyor.

Araştırmada Apple %35,6 pazar payıyla zirvedeki yerini korurken yıllık bazda %13,9 oranında düşüş yaşadı. Sıralamadaki diğer şirketler ise Samsung (%20,2), Huawei (%8,1), Lenovo (%6,3) ve Amazon (%6,1) oldu. Huawei’nin Batılı hükümetlerin tüm baskılarına rağmen yıllık %70,2 büyümeyle en iyi performansı göstermesi de dikkat çekici bir detay. En çok zarar gören şirket ise %18,2’lik düşüşle Amazon oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x